Головні новини тижня від AGRI-GATOR (21.09 – 25.09)

0

Кабмін спрощує ведення бізнесу, Україна в лідерах за темпами зростання експорту лохини, імпорт м’яса крокодилів з Африки, розпочато жнива рису, різке зростання ціни на цукор, мелітопольські лимони-гіганти та інші головні агроновини за тиждень від AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Кабмін спростив ведення бізнесу, скасувавши 36 регуляторних актів. Уряд скасував 36 нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у сферах державного цінового регулювання, енергетики та ліцензування видів господарської діяльності.

 

На кордоні створять чотири міжрегіональних підрозділи Держпродпотребслужби. Кабінет міністрів України прийняв рішення про створення на державному кордоні чотирьох міжрегіональних підрозділів Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

 

Продовжено термін подачі документів на дотації по ряду програм. Уряд схвалив постанову, якою передбачено перенесення термінів подачі документів на отримання сільгоспвиробниками державної підтримки в галузі садівництва та тваринництва з жовтня на листопад.

 

Держпродспоживслужба звернулась до країн ЄС щодо зняття обмежень з України стосовно грипу птиці.  Україна є вільною від високопатогенного грипу птиці і звернулася до держав — членів Європейського Союзу щодо зняття відповідних обмежень.

 

Аграрний комітет Європарламенту підтримав еквівалентність для насіння зернових з України. Комітет Європейського парламенту з питань сільського господарства та розвитку сільських територій, AGRI, підтримав визнання еквівалентності для насіння зернових, кукурудзи та сорго з України. Відповідне рішення було проголосоване на засіданні 22 вересня 2020 року.

 

ІМПОРТ – ЕКСПОРТ

Експорт продукції АПК з України знижується, а імпорт, навпаки, зростає.  Експорт продукції АПК з України за січень-серпень 2020 року становив $ 13,7 млрд, що на 0,8% менше ніж за аналогічний період минулого року. При цьому, імпорт зазначеної продукції, навпаки, демонструє зростання. Так, за перші 8 місяців 2020 року він склав майже $ 4 млрд, що на 15% більше, ніж за січень-серпень минулого року.

 

Україною вже експортовано майже 11 млн тонн зернових. Обсяг експорту зернових культур з України з початку 2020/21 МР, станом на 23 вересня 2020 р, склав 10,8 млн т, що на 12% нижче за показник минулого року (12,2 млн т).

 

Україна стала одним з світових лідерів за темпами зростання експорту лохини.  Україна займає друге місце серед 20 найбільших експортерів лохини в світі за показником темпу приросту експорту блакитний ягоди. За останні 5 років середній темп приросту експорту лохини з України становив 26,5% в рік. За темпами зростання Україна поступається тільки Перу, яка нарощувала експорт неймовірними темпами – на 38,9% за рік.

 

Україна планує купувати в Африці м’ясо крокодилів.  Південно-Африканська Республіка зацікавлена в поставках крокодилячого м’яса в Україну. Натомість Україна може експортувати в ПАР м’ясо птиці та свинину, а також яєчну продукцію.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЛОГІСТИКА

На півдні України розпочато жнива рису.  У Голопристанському та Скадовському районах на Херсонщині врожай рису зібрали з третини площ, середня врожайність культури становить 5,5-5,8 т/га (у 2019 році — 6,1 т/га).

 

В Україні знизилися запаси всіх зернових, крім жита. Запаси зернових і зернобобових культур в Україні станом на 1 вересня 2020 року склали 17,24 млн т, що на 18% або 3,87 млн ​​т нижче торішніх (21,11 млн т).

 

Ціни на цукор в Україні різко підскочили. Цукрові заводи України різко підвищили відпускні ціни на цукор. За кілька днів підприємства підняли ціни більш ніж на 2 тис. грн / т.

 

Перевезення зерна залізницею в серпні піднялось до 3-річного максимуму. Протягом останнього місяця літа залізницею було перевезено 3,9 млн т зернових і продуктів перемолу, що є одним з найвищих показників за три останніх маркетингових року, покривши таким чином 80% експортного трафіку зерна з регіонів в порти.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

На Волині фермер висадив понад 30 000 екзотичних квітів. На  3 гектарах фермер та його команда висадили понад 30 000 тисяч лілій, 2 тисячі хризантем, сотні   майорів та гладіолусів.  Для  того щоб продемонструвати усю красу на одному полі, власник організував масштабний осінній квітковий фестиваль.

 

У Мелітополі садівник виростив лимони-гіганти.  Лимони-гиганти реалізують на ринках Мелітополя. Вага лимону досягає 800-900 грам, але як зазначають садівники, це далеко не межа. Смак у цитрусових подібного розміру через сорт  трохи відрізняється від звичайних.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується