В Україні шафран почали вирощувати майже дві тисячі селян – Seeds

0

Про шафран Віталій Шакало з Любимівки, що на Херсорнщині, дізнався тільки 4 роки тому. Однак саме він одним з перших в Україні почав вирощувати цю культуру на 5 сотках.

Зараз він вже має біля 2 000 послідовників, які також вирощують шафран на теренах України, пише на своїй сторінці у Facebook Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

“На 15 сотках землі можна зібрати 2 кг шафрану. 1 грам спеції ми не продаємо дешевше ніж по 5 доларів, частіше по 6,5 – 7,5 доларів”, – каже Віталій Шакало, керівник ФГ “Шафран Любимівський”. 

“У найближчих планах консолідувати об’єми спеції у партію для експорту… думаємо про кооперацію у подальшому, треба готувати документи для експорту та виходити на міжнародний ринок”, – розповідає Віталій Шакало.

Шафран – найдорожча у світі спеція, яку отримують із приймочок квітки крокуса. Для виготовлення 1 кілограму готової спеції потрібно зібрати від 200 тисяч квітів. Одна квітка дає всього три приймочки червоного кольору. У них і зосереджена головна цінність шафрану.

Дорожчою спеція вважається, якщо приймочки витягнуті обережно і не сплутані разом із жовтими тичинками. Щоб їх витягнути – використовується ручна праця. Тому ця спеція неймовірно дорога.

У Європейській кулінарії шафран додають до рибних страв та до кави. Крім того, шафран має стійкий аромат, тому його використовують і в парфумерії. Дехто стверджують, що спеція є афродизіаком.


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується