Нардеп пояснив, як бюджет 2021 року вплине на аграрний сектор — АГРОПОЛІТ
В проекті закону про Державний бюджет України на 2021 рік № 4000 прогнозується розвиток економіки в умовах «перезапуску» після пандемії COVID-19. Проте, коштів на підтримку агросфери закладено стільки ж, як у 2020-му. Про це повідомив народний депутат України, член депутатської групи «Партія «За майбутнє», секретар Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський, передає AgroPolit.com.
«Окрім того, у цей невеликий для нашої країни бюджет підтримки в сумі 4 млрд грн додано додаткові для фінансування напрямки», — зазначив він.
До прикладу, якщо у 2020 році 4 млрд грн були розприділені так:
-
- Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств – 380 млн грн.
-
- Фінансова підтримка на поворотній основі (безвідсоткові кредити) через Український Державний Фонд підтримки фермерських господарств – 67 млн грн.
-
- Державна підтримка через доплати на користь застрахованих осіб – членів/голів СФГ – 20 млн грн.
-
- Державна підтримка розвитку тваринництва та переробки с/г продукції – 1 млрд грн.
-
- Фінансова підтримка розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства – 400 млн грн.
-
- Часткова компенсація вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва – 437 млн грн.
-
- Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів — 1,2 млрд грн.
То в проекті держбюджету на 2021 рік зовсім не передбачено зростання витрат за цими ж статтями.
Сума залишається та ж – 4 млрд грн, що далеко до 1% ВВП, як це раніше обіцялося аграріям. Також у бюджеті на 2021 рік не передбачено коштів на поновлення Мінагрополітики, хоче це є позицією президента. Ще одна деталь – восени запускається ринок землі, однак коштів на створення земельної іпотеки у проекті бюджету не передбачено. Не бачимо в держбюджеті статі допомоги аграріям, які постраждали від засухи в 2020 році, попри обіцянки урядовців», — пояснив Іван Чайківський.
Він повідомив, що влітку уряд декларував середньострокові програми держпідтримки агросектору на 2021-2023 роки. МЕРТ додав до своєї трирічної декларації, яка складалася з п’яти ключових напрямів, ще дві програми. До 5 традиційних програм – тваринництва, садівництва, фермерства, здешевлення техніки та кредитів, було додано ще дві програми: підтримка виробництва нішевих культур (продовольча безпека) та картоплярство.
Іван Чайківський зазначив, що в планах уряду ще в серпні йшлося про те, що на 2021 на програми підтримки агросектору передбачено майже 8,5 млн (це приблизно співмірно з 1% ВВП). Зараз сума наполовину менша.
На найближчому засіданні аграрного комітету представники команди «За Майбутнє» звертатимуться до уряд з вимогою переглянути суму підтримки», — підкреслив нардеп.
Також він додав, що представники партії підтримують рішення президента щодо відновлення профільного аграрного міністерства і очікують на його реалізацію.
Бо проблеми аграріїв потрібно вирішувати, це важлива складова економіки країни. Впевнений: сильний аграрний сектор це — люди вдома, а не на заробітках, українські товари на полицях магазинів, сплачені податки і розвинена інфраструктура», — підсумував Іван Чайківський.