В Україні катастрофічно бракує сучасних картоплесховищ – Seeds
Наразі в Україні спостерігається гостра нестача сучасних картоплесховищ. Про це повідомив директор компанії “Толсма Україна”, що займається розробкою і будівництвом картоплесховищ, Олесь Капітанчук під час вебінару проекту “СкаЖений картопляр” де обговорювалися перспективи галузі переробки, зберігання і доробки картоплі.
Оцінюючи стан ринку картоплесховищ в Україні, Олесь Капітанчук зазначив, що спочатку він був на підйомі в період з 2010 по 2013 рік, потім був певний провал в період з 2014 по 2018 роки.
“Але з 2018 року ринок знаходиться на підйомі. Я це пов’язую, перш за все, з тим, що в Україні активізувалися обговорення питань зберігання та переробки картоплі. Це дає певний стимул розвитку картоплярства в цілому”, – вважає Олесь Капітанчук.
“З огляду на те, що ринок країни щорічно споживає близько 4 млн тонн товарної картоплі, Україна забезпечена потужностями зі зберігання лише для 1 млн тонн”, – сказав Олесь Капітанчук.
“Основний наш напрямок діяльності – це сховища для овочів борщового набору. Зокрема, розробка вентиляційних і охолоджувальних систем та систем управління сховищем.
Другий напрямок – це доопрацювання овочевої продукції, сортування, миття та упаковка. Третій напрямок нашої діяльності – переробка картоплі на картоплю-фрі, сухе картопляне пюре і картопляні чіпси. При цьому ми активно працюємо на ринку України з 2010 року”, – зазначив Олесь Капітанчук.
Перший великий проект реалізований фахівцями “Толсма Україна” в період 2012-2014 рр. – це зберігання понад 80 тис тонн картоплі для агрохолдингу “Мрія” в Тернопільській області України.
“Також у 2013 році нами був реалізований проект зі зберігання картоплі та овочів борщового набору з використанням нової на той момент системи з надувними подушками, а також тоді була використана досить нова і невідома українському користувачеві непряма холодильна система, яка дуже ефективна при роботі з продуктом, який любить високу відносну вологість (морква, буряк).
У сфері доопрацювання ми реалізували проект по введенню в експлуатацію лінії для цибулі в Черкаській області продуктивністю доопрацювання 15 тонн/год”, – додав директор ТОВ “Толсма Україна”.
SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit