Інжир, фініки та навіть банани: як на Сумщині фермер вирощує екзотичні фрукти
Фермеру із Сумщини Володимиру Шевченку трохи за шістдесят, і він на власному прикладі показує, що вік не має значення, коли в тебе живе дух експериментаторства й спрага осягати нове. Всього за 4 роки аграрію вдалося виростити чималу кількість екзотичних рослин та нових сортів не притаманних для України фруктів і ягід та запустити успішний Youtube-канал, на якому Шевченко безкоштовно ділиться секретами садівництва та городництва, – передає Agri-gator
Сьогодні на ділянці фермера ростуть екзотичні лимони, мандарини, банани, інжир, хурма, фініки, арахіс та мигдаль. За словами Шевченка, всього по трішки, бажання вирощувати великі плантації немає, головне – різноманіття.
Читайте також: Гарбуз зі смаком дині: на Одещині фермер вирощує екзотичну кассабанану
“Росте маленький мигдаль, правда, ще він не плодоносив, йому тільки дві зими. Зазвичай, дає врожай на 3-4 рік. Дуже гарно родить арахіс. Його саджу рядочками. Врожай завжди чудовий. Зберігати потрібно не обжареним в шкарлупках. Тоді навесні знову садити у землю. З’явилися перші саджанці азимини, це мексиканський банан або пау-пау. Йому вже три роки, але росте дуже повільно. За сім років – до метра, тоді дає плоди. Він пристосований до низьких температур, запросто витримує до -30 у відкритому ґрунті”, – ділиться своїми здобутками фермер. Садівник також радить при виборі теплолюбивих дерев для вітчизняного клімату орієнтуватися не на інтернет-магазини, а на саджанці у садівників, які розташовуються територіально найближче до вашого міста.
Як розповідає Володимир Шевченко, сьогодні його найбільша мрія – вивести нову сортоформу хурми, яка б гарно дозрівала та росла в українських кліматичних умовах. Для того, щоб вона росла на півночі Сумщини, потрібно підібрати правильні сорти.
“У нас кліматична зона 5А-5В, хоч з кожним роком вона дещо зміщується. Наприклад, ще 3-4 роки тому були морози 27-30 градусів, а цей рік навіть не випав сніг. У нас добре приживається вержинська хурма. Вона витримує доволі високі морози. На зиму її вкривати не потрібно, бо пристосована витримувати канадські морози до -32”.
За словами фермера, в нього вже є перші плоди власного сорту. Він планує садити прищепи, щоб його земляки теж могли вирощувати цей сорт.
Нагадаємо, що вже 28 жовтня відбудеться конференція “Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі” на якій фахівці агроринку розкажуть як заробити на нішевих продуктах в Україні, в яке крафтове виробництво доцільно інвестувати сьогодні і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай.
Agri-gator за інформацією Sumy.today