У Києві збираються встановити пам’ятник українському чорнозему – Seeds
Українському чорнозему хочуть поставити пам’ятник в Києві, біля університету біоресурсів. Ініціатор – професор ВНЗ грунтознавець Віктор Забалуев. Він переконаний, що Україна – унікальна країна, тому що майже всю її територію покривають родючі грунти, які варто увічнити.
Землю для пам’ятника чорнозему вже і викопували, але куб для постаменту висох і розсипався. Зараз професор вивчає методи бальзамування чорнозему. І шукає спонсора, який би профінансував витрати на установку першого пам’ятника українській родючій землі.
На пошуки ідеалу чорнозему професор Забалуев витратив не один рік. Він давав завдання студентам досліджувати землю в своїх областях. Після довгих пошуків – еталон українського чорнозему знайшовся в Любашівці, що в Одеській області.
У тутешньому районі земля скрізь різна. Розорані навіть такзвані малопродуктивні землі. Так, на одному з полів, яке не оброблялося близько 15 років, тепер зеленіє павловнія. На іншій ниві французька компанія вирощує шавлію.
До слова, французи в Любашівському районі побудували ще й завод, де з шавлії вичавлюють масло, яке вивозять в регіон Грасс і використовують як сировину для виробництва парфумів і косметичних засобів світових брендів.
Агрономи стверджують, що в Любашівці один з найкращих грунтів в Україні. Землю відвезли на аналізи в лабораторію університету біоресурсів. Там її перетерли, розчинили, і визначили, що гумусу в чорноземі – цілих 5%. І це майже вдвічі більше, ніж на більшості полів.
Тим, що еталон чорнозему знайшли саме в Любашівці – тутешні аграрії пишаються, хоча в цьому році не можуть похвалитися великими врожаями. Кажуть, надто мало вологи в такій родючої землі. Зараз думають над тим, як змінити технологію обробки, щоб вода трималася в грунті.