Захищатися від імпорту потрібно на користь своєї економіки, а не змагатися за гроші один одного – Тарас Качка
“Верденська битва тривала 10 місяців і закінчилася на тому ж місці де і почалася. Тільки от французи з німцями втратили мільйон людей і виснажили свої ресурси.
Ефективний протекціонізм можливий коли ми захищаємося від імпорту на користь своєї економіки. Нажаль поки частіше це виглядає як боротьба за гроші один одного.
Що в принципі може і ок, але є одне але. Стратегія за якої національний виробник використовує захисні заходи не для закріплення на ринку, а на витягування грошей з гаманця інших має абсолютно протилежний ефект”,- пояснив заступник Міністра – торговий представник України.
Як наслідок, за словами Тараса Качки, імпорт для України стає ще більш привабливим і відповідно зростає негативне сальдо.
“Тобто в середній перспективі компанія яка отримує захист – все одно програє. Через власну поведінку”,- зазначив Тарас Качка.
Серед шляхів змін, які можуть виправити негативну ситуацію, Тарас Качка назвав вплив на стратегії бізнесу у контексті відносин між національним виробником і споживачем.
Як приклад, він навів ситуацію на ринку добрив.
“В ідеалі замість весняного протистояння по добривах ми повинні були мати партнерство між “Нафтогазом”, виробником добрив і аграріями.
Конструктивна співпраця між ними дозволяла би купувати газ за найдешевшими цінами, виробляти добрива за найоптимальнішою ціною і як наслідок лишати в Україні найбільшу можливу частку доданої вартості.
Звучить як наукова фантастика сьогодні, але може колись це стане реальністю. Заради чого і варто тримати постійний діалог між бізнесом”,- пояснив Тарас Качка.