Врожайність соняшнику на півдні України вдвічі нижча минулорічної — аграрії

Середня урожайність соняшника у південних областях становить 0,6-0,8 т/га, тоді як у минулому році цей показник сягав 1,3-1,6 т/га. Найгірша ситуація в Одеській області. У Миколаївській та Херсонській краща, проте й там не задовольняє аграріїв.

Про це йдеться у матеріалі AgroPolit.com: Втрати від посухи. Чи подасть уряд «сильну» руку українським аграріям.

 

«Кілька днів тому почали збирати соняшник. Урожайність вкрай низька. Коливається від 0,3 до 0,5 т/га. Уже жодні агрономічні чи будь-які інші заходи не врятували б урожай. Не те що на моїй пам’яті, на пам’яті людей, які прожили тут по 90 років, такої посухи не було. Були посухи, повторювались, але щоб така — навіть уявити не могли», — повідомив керівник фермерських господарств «Динеск-Агро» Олександр Петков.

 

У Херсонській області збирання соняшнику розпочали після 25 серпня. Фермери кажуть, забракло вологи для повного наливу.

 

«Очікували урожайність 2 т/га, але дай Боже, щоб було 1,5 т/га. І то завдяки технологіям, якими користуємось. Підприємство працює на рідких добривах, ретельно підбирає посівний матеріал. Соняшник не під поливом. Зазначу, що ми сіяли 1 і 25 квітня. Виявилось, що пізній посів вигідніший. Те, що сіяли раніше, «придушила» спека в період цвітіння. Плюс допомогли кілька дощиків», — розповів директор і співвласник агрофірми «Роздольне» Віктор Полков.

 

Про погіршення урожаю соняшнику розповідають і аграрії, які працюють у північних регіонах. Керівник фермерського господарства «Аделаїда» Сергій Рибалко має поля у Херсонській та Житомирській областях. Каже, збитки є і біля моря, і на півночі.

 

«Через посуху урожай соняшнику цьогоріч буде менш ніж 1 т/га на Херсонщині. Це удвічі гірше, ніж очікували. Вирощуємо у Житомирській області — там окрім посухи ще й чіплялися хвороби, гнилі. Тому й там урожайність низька», — повідомив Сергій Рибалко.

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується