Урожай кукурудзи в Україні поки оцінюється в 35 млн тонн — аналітики — SuperAgronom.com

На тлі агрокліматичних умов, що складаються на даний час, аналітики знизили прогноз виробництва кукурудзи в Україні у 2020 році до 35,1 млн тонн, що на 8% поступається попередній оцінці та на 2% — показнику минулого року.

Про це інформує ІА «АПК-Інформ».

 

«Основним фактором для знижувальних коригувань є посуха, що формується протягом усього серпня на більшій частині території країни й особливо яскраво виражена в центральних регіонах, де зосереджено ключові площі під кукурудзою. За нашими оцінками, під впливом критичних агрокліматичних умов перебуває понад 40% посівів даної зернової, що змушує знизити прогнозний показник середньої врожайності культури до 6,71 т/га проти 7,19 т/га у 2019/20 МР», — зазначив керівник служби бізнес-проектів ІА «АПК-Інформ» Андрій Купченко.

 

Він також уточнив, що вказане зниження прогнозу виробництва є досить стриманим. Як компенсаційні фактори аналітик назвав високий рівень локалізації аномальних погодних умов і пошкоджень посівів, а також приріст у поточному році посівних площ під кукурудзою в регіонах із відносно сприятливими умовами більш ніж на 30% відносно показників попереднього сезону.

 

«При зазначеній оцінці виробництва кукурудзи у 2020/21 МР експортний потенціал може бути сформовано на рівні 28,5 млн тонн, що на 3% нижче за показник попереднього сезону. При цьому не виключається, що зміна погодних умов у вересні-жовтні може зумовити як скорочення збиральних площ, так і зниження показників урожайності культури, що приведе до знижувальних коригувань балансів пропозиції та розподілу», — додав експерт.

 

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується