Перший лохиновий кооператив починає експорт продукції на міжнародний ринок

0

Створений цього року кооператив  українських виробників органічної та конвенційної лохини Big Berry Coop  розпочинає поставки продукції на міжнародний та внутрішній ринки, – повідомляє Agri-gator

Члени першого лохинового кооперативу – три вітчизняних виробника:   BigBlue Organic Blueberry FarmФГ «Грасс Авеню» та СВК «Оболонія».   Як зазначають у Big Berry Coop, у кооперативі  працюють за міжнародним стандартом безпечного виробництва харчової продукції в сільському господарстві GlobalG.A.P. В кооперації продуманий кожен крок: від садіння й догляду – до збирання та збереження холодового ланцюга і у підсумку – до експорту продукції.

За словами власника СВК «Оболонія» Віктора Дитинко, в цьому сезоні по кооперативу планується зібрати близько 400 тонн лохини сорту Дюк.

Наразі перша пробна партія готується до поставки на міжнародний ринок. За його словами, на експорт ягід не вплинули обмеження, пов’язані з пандемією коронавірусу, і проблем з логістикою у кооперативі не виникло.

Читайте також:  Бізнес на два фронти: киянин володіє піцерією і розвиває ягідне господарство

Як зазначає фахівець, сьогодні в українській продукції зацікавлені в Польщі та Голландії.
Одночасно з поставкою на експорт, продукція Big Berry Coop також буде відправлена на реалізацію на внутрішній ринок. Партії органічної лохини кооперативу вже незабаром з’являться в мережі “Метро” і “Ашан”.
Слід зазначити, що нещодавно заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький висловив припущення,що  потенціал внутрішнього ринку органіки в Україні є суттєво нереалізованим.
«Для того, щоб реалізувати це завдання в Україні наразі прийнята низка законопроєктів. І сьогодні наша мета полягає в тому, щоб врегулювати це питання до вересня поточного року. Після завершення цього блоку ми зможемо фактично переходити до фази нарощування органічного сектору” – розповів заступник Міністра. Він також зазначив, що для того, щоб підтримати розвиток органічної продукції , Міністерством розроблено механізм держпідтримки. При цьому він висловив сподівання, що його буде схвалено парламентом вже на початку наступного року.
Читайте також:  Перша українська лохина вже на ринку – ціни у два рази вище минулорічних
Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується