Зробити мільйон на лимоні: ціни на цитрусові продовжують зростати

На гуртовому ринку продавці пропонують турецькі лимони по 75-80 грн./кг, вартість іспанських лимонів становить 90-95 грн/кг . З урахуванням того, що Туреччина планує регулювати експорт лимонів до серпня 2020 року, ціни на цей вид цитрусових у квітні на ринку України можуть оновити всі попередні рекорди, повідомляє  Agri-gator    

Відповідно до інформації одного з найбільших у Західній України гуртових ринків, вартість  турецьких лимонів оптом наразі становить  75-80 грн./кг, вартість іспанських лимонів  –  90-95 грн/кг.

Як повідомляє інформаційний сайт ринку ОРСП «Шувар», у порівнянні із минулим роком ціни зросли в 2-2,5 рази. Трейдери прогнозують  подальше зростання цін на лимони.

Йдеться про те, що факторами ціноутворення є крім підвищеного попиту під час  пандемії  та зниження курсу гривні,  зменшення пропозиції з боку Туреччини – головного постачальника лимонів в Україну.

“Це штовхає ціни в гору. У квітні на ринку очікується збільшення пропозиції аргентинського лимону, але напругу на ринку це не зніме, бо частка Туреччини в цей період на ринку лимонів в Україні є близько 40%», –  повідомляють аналітики.

Україна щороку імпортує понад 50 тис. тонн лимонів, з цього обсягу 35-40 тис. тонн – це турецький лимон.

Зазначимо також, що МОЗ дозволив   працювати  продуктовим ринкам, проте здійснювати торгівлю харчовими продуктами може тільки зареєстрований оператор ринку за умови дотримання протиепідемічних заходів.

Будьте на крок попереду: ще більше актуальних новин аграрної галузі у нашому    Telegram

Agri-gator    

Відповісти

Ваш email не публікується