Названо перспективні для України нішеві бобові культури

Про перспективні бобові культури у нішевому сегменті виробництва на IV Міжнародній конференції «Майбутнє бобових» розповів Джамал Рахметов, доктор сільськогосподарських наук, заступник директора з наукової роботи Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України.

Про це йдеться в матеріалі «Нові, малопоширені та нетрадиційні бобові культури в Україні» на SuperAgronom.com.

 

«Окрім сої, нуту, гороху, є певні культури, які, можливо, сьогодні не настільки цінно актуальні для нас, але в контексті майбутнього вони мають право на існування та використання їхнього потенціалу», ― зауважив Джамал Рахметов.

 

З усього різноманіття бобових перспективними й цікавими для вирощування в Україні на думку науковця можуть бути:

    • Вігна. Її вирощують у промислових масштабах у Мексиці, Колумбії, Китаї, Японії та у порівняно невеликих кількостях у США ― як овочеву, зернову, кормову та сидеральну рослину.

 

    • Арахіс, олія якого використовують у кондитерській, консервній, оліє-жировій промисловості. Стебла та листя арахісу ― хороший корм для великої рогатої худоби. Урожайність з гектара становить від 1,1 до 2,3 т/га бобів та 2,5-4,5 т/га сіна. На поливі ― до 4,2 т/га бобів та 5,5 т/га сіна.

 

    • Квасоля, яка є найбільш культивованим представником сімейства бобових. Боби квасолі містять білки (25-35%), вуглеводи, азотисті речовини, флавоноїди, стероли та органічні кислоти, а також вітаміни В6, В5, В1, С.

 

    • Астрагал ― має величезний потенціал як кормова, лікарська, медоносна й енергетична культура. Містить: 3,1% зольних залишків, 9% цукрів, 18,6% сухої речовини. Середня врожайність надземної маси окремих видів астрагалу може сягати 107 т/га.

 

    • Галега (козлятник) ― це і кормова, і лікарська, і медоносна культура. А ще вдалий варіант для поліпшення родючості ґрунту. Галега може залишати після себе у ґрунті від 400 до 600 кг азоту на рік.

 

Також серед перспективних Джамал Рахметов назвав такі бобові трави, як гуньба блакитна (Trigonella coerulea (Desr.), конюшина, чина широколиста та інші.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується