На Одещині вирощують суницю садову за італійською технологією

Виробник з Одеської області перейшов на вирощування ранніх сортів суниці садової в міні-теплицях. Технологія була запозичена з Італії, де місцеві фермери часто використовують таку просту та недорогу конструкцію для захисту насадження від граду та пошкодження птахами, – повідомляє Agri-gator

На відміну від італійських виробників, які в якості захисного матеріалу як правило обирають сітку, представники компанії ФруТек з Одеської області вирішили використати агроволокно, яке ще й забезпечило захист від весняних заморозків та більш раннє дозрівання врожаю.

Суниця садова в міні-теплицяхЗа інформацією представника компанії, ця історія розпочалась два роки тому, коли компанія вирішила закласти насадження суниці садової ранніми сортами та замовила безвірусний садивний матеріал фріго з італійського розсадника Маццоні. При виборі сортів виробник в першу чергу хотів використати перевагу географічного розташування власного поля, яке знаходиться на півдні Одеської обл., тобто отримати ранню продукцію для реалізації у свіжому вигляді. Тому компанія зупинила свій вибір на трьох основних сортах.
“Звичайно ж це був добре відомий та поширений сорт Клері, а також два нових сорти – Квікі та Лофті (Амі). Ці сорти мають смачну, транспортабельну та «елітну» ягоду”, – пише фахівець ФруТек.
Читайте також: 
Ресторани платять 2 тис. гривень за лоток полуниці нового сорту

 

В минулому році вся продукція була зібрана протягом травня. Більш ранній період збору у поєднанні з високою якістю продукції в підсумку забезпечили виробнику хороший прибуток. Серед усіх сортів, ФруТек найбільше відзначив новий надранній сорт Квікі, збір урожаю якого почався на 6 днів раніше ніж сортів Клері та Лофті (Амі), а також сорт Лофті (Амі) за його дуже високу урожайність.
“Ягода обох цих сортів мають відмінну транспортабельність та лежкість, що дозволяло зберігати, транспортувати та реалізовувати ягоду протягом 5 днів навіть без охолодження!” – зазначає фахівець.
В планах у виробника подальше розширення площі під даною культурою. За словами представника компанії, в сезон збору та реалізації продукції попит на його ягоду значно перевищував пропозицію.

Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується