Економіст ФАО: Зниження ставки ПДВ до 10% на плодоовочеву продукцію запустить процес детінізації агробізнесу

Як зазначає економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак, зниження ставки податку на додану вартість на фрукти та овочі до 10% позитивно позначиться на детінізації плодоовочевого бізнесу і призведе до збільшення надходжень до бюджету, – повідомляє Agri-gator

Наразі, за різними оцінками, тіньова економіка плодоовочевої галузі в Україні становить не менше 80% всієї галузі. Саме тому, зниження ставки ПДВ на фрукти та овочі (що практикується в більшості країн ЄС), матиме позитивний вплив на процес детінізації плодоовочевого бізнесу і не тільки не призведе до падіння надходжень до бюджету, а навпаки, виступить додатковим джерелом його збільшення. В якості зразку, економіст ФАО наводить європейський досвід оподаткування, а саме позитивний приклад Латвії:
З 1 січня 2018 року по 31 грудня 2020 року в Латвії діє знижений ПДВ на характерні для країни овочі і фрукти: з  21% ПДВ був знижений до 5%. За словами експертів, вже за перше півріччя 2018 року надходження до бюджету збільшилися на 12,5 мільйона євро, на 4% зросла кількість платників податків і більш ніж на 9% збільшився оборот коштів в сфері овочівництва і плодівництва.
Також Андрій Ярмак зазначає, що при спланованому зниженні ПДВ, всім учасникам ринку стане вигідно вивести продажі з тіні.
“Легалізація розрахунків та доходів значно спростить ведення бізнесу та знизить його ризики. Крім того, спроститься доступ до фінансування” – зазначає економічний експерт на своїй сторінці у Facebook.
На думку Андрія Ярмака, зниження ставки ПДВ також вплине на зростання попиту на овочі та фрукти, оскільки споживачі отримають можливість купувати плодоовочеву продукцію по нижчій ціні.
Думку щодо зниження ПДВ також озвучували представники Української плодоовочевої асоціації під час зустрічі галузевих асоціацій з заступником міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарасом Висоцьким.
Читати також: Держпідтримка-2020: Що запропонували фахівці УПОА керівництву МЕРТ
Заступник міністра зазначив, що це питання буде одним з першочергових на подальших зустрічах з представниками асоціацій.

Agri-gator

Відповісти

Ваш email не публікується