В Житомирській області виявлено карантинного шкідника

Ним виявився західний кукурудзяний жук «Діабротика», який пошкоджував молоді качани кукурудзи

0 133
Кукурудзяний жук (лат. Diabrotica virgifera virgifera Le Conte) прийшов до України із Європи, перші вогнища поширення були виявлені у Закарпатській області. До середини 90-х років, діабротиків не можна було побачити на теренах України, але природна здатність до перельотів та активний вантажообмін сільгосппродукцією через кордон нашої держави сприяли дальшому розповсюдженню цього шкідника.
Кукурудзяний жук
Наразі діабротику виявляють на посівах кукурудзи в Житомирській, Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій, Вінницькій, Хмельницькій, Волинській областях.

Як повідомляють експерти, цей жук досить шкодочинний. Він полюбляє вигризати пиляки на волотях та нитки на приймочках маточок качанів. Також діабротика пошкоджують зерно в молочній стиглості на верхівках качанів і «виїдають» паренхіму між жилками листків.
Варто зазначити, що специфічних, спрямованих саме на діабротику, засобів захисту немає. Певний профілактичний ефект може дати інсектицидне протруювання насіння препаратами, які містять тіаметоксам. Але головний метод боротьби із західним кукурудзяним жуком — сівозміна.

Agri – Gator 

Відповісти

Ваш email не публікується