У Китаї ціни на яблуко досягли рекордних позначок

Поки українські та європейські виробники яблук повідомляють про рекордні запаси цих фруктів у сховищах та про проблеми з реалізацією, у Китаї ціни на яблука досягли найвищих показників за останні декілька років. Про це повідомляють аналітики AGRI-GATOR, посилаючись на сайт freshfruitportal.com.

На сьогодні ціни на яблуко на китайських ринках в середньому на 5-6 центів дорожче, ніж на таку ж дату минулого року, та є рекордними за останнє десятиріччя. За словами гравців ринку, такі тенденції в першу чергу зумовлені суттєвими втратами врожаю яблук минулого року через приморозки під час цвітіння. За підрахунками експертів, минулого року Китай втратив майже третину врожаю яблук.

Як наслідок, вже станом на середину квітня запаси яблук у багатьох місцевих виробників майже вичерпані. Крім того, у регіонах Ліньі (Linyi) та Ванронг (Wanrong), де зосереджені найбільші потужності по зберіганню, запаси яблук складають лише третину від минулорічних, що також чинить тиск на ринок.

Слід зазначити, що у поточному році погодні умови у період цвітіння більш сприятливі ніж минулого сезону, тож виробники сподіваються на більш вдалий рік в плані виробництва.

Нагадаємо, що Китай є не тільки найбільшим виробником яблук в світі, а й найбільшим споживачем цих фруктів, не тільки споживаючи власну продукцію а й щорічно імпортуючи близько 60 тис.тонн.

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується