За п’ять років Україна більш ніж в два рази збільшила імпорт фунгіцидів

З кожним роком Україна все більше імпортує фунгіцидів, що зумовлено як агрокліматичними змінами, так й інтенсифікацією виробництва сільгоспкультур. Як повідомляють аналітики AGRI-GATOR, за останні 5 років обсяги поставок цієї продукції зросли у 2,4 рази.

За з інформацією, що надає Державна служба статистики, у 2018 році імпорт препаратів фунгіцидної дії склав 22,4 тис.тонн, що на 5% перевищує показники 2017 року, та й є рекордним як мінімум за останні п’ять років. Для порівняння, у 2017 році обсяг імпорту цього типу засобів захисту рослин склав 21,4 тис.тонн.

Традиційно, найбільші обсяги було завезено з Німеччини. Експортери цієї країни відвантажили на ринок України у 2018 році 4,6 тис.тонн фунгіцидів, або 21% від загального обсягу імпорту. Також до трійки лідерів увійшли Іспанія та Китай – 4,6 та 4,5 тис.тонн відповідно.

На думку експертів, такі тенденції доволі очікуванні, і на це існує ціла низка причин. По-перше, по мірі інтенсифікації виробництва як польових та технічних культур так і плодоовочевої продукції аграрії вимушені все більше проводити обробок задля отримання якісного врожаю. По-друге, у гонитві за отриманням надприбутків, фермери доволі часто нехтують сівозміною, віддаючи перевагу вирощуванню високоморжинальних культур (наприклад, соняшник, кукурудза, ріпак та інші) в деяких випадках навіть як монокультуру, що сприяє не тільки розповсюдженню хвороб, а й стимулюванню вироботку стійкості до вже існуючих препаратів. Крім того, й погодні умови останніми роками мають негативний вплив на стан посівів, що змушує аграріїв переглядати схеми обробок полів.

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується