Уряд Білорусі хоче прискорити виведення молока сировини на біржу

Відповідне доручення щодо реалізації пілотного проекту по біржовій торгівлі молоком дав перший заступник прем’єр-міністра Білорусі Олександр Турчин 13 лютого на колегії Міністерства антимонопольного регулювання і торгівлі, повідомляє прес-служба уряду.

 

«Ми отримаємо справедливу ціну на сировину і ефективну роботу двох суб’єктів господарювання — продавця і покупця. І це тільки перший крок. Ми сьогодні говоримо про розвиток конкуренції і рівного доступу, в тому числі до сировини, — сказав Олександр Турчин. — У першому кварталі 2019 р. механізм має запрацювати».

 

Перший віце-прем’єр звернув увагу, що зустрічаються випадки, коли є «наполегливі рекомендації держорганів, куди здавати сировину». При цьому не береться до уваги прострочена заборгованість перед переробними підприємствами.

 

Як пояснив заступник міністра антимонопольного регулювання і торгівлі Іван Вежновец, мова йде про пілотний проект Міністерства антимонопольного регулювання і торгівлі (МАРТ) та Білоруської універсальній торговій біржі з біржової торгівлі молоком (мається на увазі саме сировина, а не готовий продукт).

 

«Ми бачимо, що є ще резерви для залучення механізмів ринкового ціноутворення і в першу чергу — на сировинні ресурси. Сировина (молоко) закуповується тільки переробниками і тільки у сільгоспвиробників, у яких відсутня прострочена заборгованість», — уточнив заступник міністра.

 

Передбачається, що МАРТ буде відстежувати укладені по молоку на біржі, але не виконані угоди. В цілому пілотний проект повинен сприяти більш ефективному розподілу ресурсів, відповідно, підвищенню ефективності виробництва продукції, а також зниження цін для споживачів.

 

primepress

 

Source link

Відповісти

Ваш email не публікується