«Укрлендфармінг» нарощує поголів’я ВРХ

версія для друку

На тлі загального падіння поголів’я великої рогатої худоби в Україні Група компаній «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка, за останні три роки наростила поголів’я великої рогатої худоби м’ясного напрямку на 11% — до 6,2 тис. голів.

Про це інформує прес-служба агрохолдингу.

Згідно з даними Держстату, в цілому поголів’я великої рогатої худоби в Україні за 2018 рік скоротилося на 4,3%, свиней — на 2%.

«Однак “Укрлендфармінг” нарощує поголів’я великої рогатої худоби завдяки достатньої рентабельності власного виробництва. Для досягнення таких результатів «Укрлендфармінг» використовує новітні технології утримання, а також працює над поліпшенням генетики стада», — повідомив директор з виробництва групи компаній «Укрлендфармінг» Василь Лобода в коментарі УНІАН.

За його словами, за останні три роки поголів’я великої рогатої худоби м’ясного напрямку в групі компаній «Укрлендфармінг» збільшилося на 11% — з 5570 до 6200 голів, молочного налічується близько 37,5 тис. голів. І на сьогодні «Укрлендфармінг» тримає найбільше поголів’я ВРХ в Україні.

Василь Лобода зазначив, що виробництво молока при цьому за останні три роки збільшилося на 4% — до 109 тис. тонн, а жива вага реалізованої великої рогатої худоби власного виробництва м’ясного і молочних напрямків протягом року становить 5,6 тис. тонн. За словами Лободи, для досягнення таких результатів група компаній «Укрлендфармінг» використовує новітні технології утримання великої рогатої худоби, а також працює над поліпшенням генетики стада.

«Ми випасали м’ясну худобу на землях, малопридатних для вирощування зернових, але дуже ефективних для вирощування ВРХ. Створюємо фідлоти, спеціалізовані виробничі комплекси з великою концентрацією поголів’я, застосовуємо канадську технологію утримання, відповідно до якої тварини перебувають на свіжому повітрі протягом усього року. Ми постійно поліпшуємо генетику ВРХ. Також формуємо сучасні нетельні комплекси для отримання високопродуктивного ремонтного поголів’я», — розповідає Василь Лобода.

Крім того, значно допомагає підвищити рентабельність і використання замкнутого циклу виробництва, оскільки група компаній «Укрлендфармінг» також вирощує зернові культури. Як зазначив директор з виробництва, всі корми готуються з зерна, яке вирощене на полях «Укрлендфармінг». А для того, щоб отримати силос з низькою собівартістю, в компанії використовується насіння високоврожайних гібридів кукурудзи.

За його словами, в цілому в Україні в останні роки спостерігається тенденція до стрімкого зменшення поголів’я великої рогатої худоби і виробництва тваринницької продукції.

Так, за інформацією Лободи, в 1990 році поголів’я ВРХ становило в цілому 25,2 млн голів, в тому числі корів 8,5 млн. При цьому, менше ніж за 30 років поголів’я скоротилося в сім разів — до 3,5 млн. голів , в тому числі корів — до 2 млн. голів, не враховуючи поголів’я на тимчасово окупованих територіях.

«Таке падіння можна назвати катастрофічним для тваринницької галузі», — підкреслив директор по виробництву «Укрлендфармінг».

Він упевнений, що ефективно розвивати галузь тваринництва в країні можливо лише при наявності державної підтримки.

ІЦ УАК за матеріалами agravery

Джерело http://agroconf.org

Відповісти

Ваш email не публікується