Вартість української цибулі не змінюється на фоні зниження ціни імпорту

Наплив імпорту провокує подальше зниження цін на ринку цибулі в Україні.

За даними «Інфо-Шувар» сьогодні на одному з найбільших гуртових ринків України ОРСП «Шувар» (Львів) цінники на цибулю опустились до 12-13 грн/кг (0,39-0,43 EUR/кг), найвища ціна за якісну імпорту цибулю становить 14,5-15,0 грн/кг (0,47-0,49 EUR/кг). Від початку місяця імпортна цибуля подешевшала на 11%, – кажуть фахівці «Інфо-Шувар».

Цікавим є те, що на фоні поступового і впевненого зниження ціни на імпортну продукцію, ціни на українську цибулю від минулого тижня майже не зрушились з місця, її середня вартість варіюється в межах рекордних 17-18 грн/кг (0,56-0,59 EUR/кг). Знайти українську цибулю на ринку України вдається не завжди: продавці на гуртових ринках торгують переважно імпортом, полиці вітчизняних супермаркетів теж заповнені здебільшого імпортною цибулею.

В сусідній Польщі, де дефіцит продукції місцевого виробництва відчувається як ніколи гостро, в січні ціна теж знижувалась і відбувалось це теж за рахунок збільшення імпорту.

Як вже повідомлялось, країни Центральної Азії в цьому сезоні стали головними постачальниками цибулі в Європу, поставки переважно відбуваються з Узбекистану та Казахстану.

В січні 2019 року Україна імпортувала майже 9 тис. тонн цибулі, що є рекордним показником для цього місяця. Загалом, від початку сезону Україна імпортувала більше 23 тис. тонн цибулі. Востаннє найбільший показник імпорту цибулі в країну був зафіксований в сезоні 2013/2014 років, коли українські трейдери за весь маркетинговий рік імпортували більше 32 тис. тонн цибулі, але, на відміну від поточного сезону, тоді головні обсяги було імпортовано навесні.

Джерело https://info.shuvar.com

Відповісти

Ваш email не публікується