Аграрії втрачають більше $10 на тонні реалізованої сої в результаті «соєвих правок» – ВАР | Агроновини

 Український малий та середній аграрний бізнес втрачає більше $10 на кожній тонні реалізованої сої в результаті «соєвих правок», які передбачали скасування відшкодування ПДВ при експорті олійних культур. Про це 12 лютого повідомила прес-служба Всеукраїнської аграрної ради.

«Через невідшкодування ПДВ посередникам дрібні виробники соєвих бобів не можуть отримати справедливу ціну за свій врожай. Внутрішні переробники, користуючись тим, що дрібні аграрії не можуть самостійно експортувати продукцію, занижують закупівельні ціни», – пояснив заступник голови ВАР Михайло Соколов.

Так, вже протягом перших місяців 2018/19 МР (вересень-серпень 2019 р.) різниця між експортними цінами та внутрішніми закупівельними цінами на соєві боби в середньому збільшилася на 10 відсоткових пунктів порівняно з відповідним періодом попереднього року і наразі складає близько 20%. Зокрема, у жовтні-лютому середня різниця між цінами сої на базисі FOB та EXW складала $35 на тонні, а в жовтні-лютому ця різниця збільшилася на $17 і складає вже $52 на тонну.

«Для порівняння, різниця між цінами кукурудзи на базисі FOB та EXW протягом аналогічного періоду збільшилася лише на $6, що можна віднести до збільшення ціни логістичних витрат», – додали у ВАР.


Джерело https://agrimarket.info

Відповісти

Ваш email не публікується