Китай знижує попит на канадську канолу на тлі політичної напруженості між країнами | Агроновини

В останні місяці Китай суттєво знизив закупівлі насіння каноли з Канади, що багато в чому обумовлено ускладненням політичних відносин між країнами, що загостриласі після затримання канадськими правоохоронцями в грудні 2018 р. фінансового директора компанії Huawei Мен Ванчжоу, повідомляє Reuters.

Внаслідок цього, напруженість виникла і в економічних відносинах Канади і КНР. Так, за інформацією операторів ринку, китайська сторона проводила більш тривалу перевірку карго з канадською канолою, а також затримувала і ускладнювала видачу дозволів на імпорт ГМО культур, в т. ч. каноли. Зокрема, перевірка на ГМО однієї з партій канадської олійної, яка прибула в Китай в кінці грудня, проводилася протягом 20 днів, що в 2 рази довше звичайних термінів, а перевірка ще однієї партії, яка була поставлена в середині січня, станом на початок лютого ще не була завершена.

Нагадаємо, що Китай щорічно закуповує у Канади насіння каноли на суму близько $1,9 млрд. Таким чином, зниження закупівель олійної може надати негативний вплив як на канадських експортерів, так і імпортерів з КНР, які планували в поточному сезоні закупити в Канаді близько 90% від загального імпорту олійної в країну.

 

Джерело https://agrimarket.info

Відповісти

Ваш email не публікується