Україна імпортує майже половину всіх овочів з Туреччини – AgriGator

На поставках в Україну продуктів овочевої групи Туреччина заробила за рік близько $50 млн. доларів США.

0

Згідно інформації AgriGator, в 2018 році Туреччина зміцнила свої позиції найбільшого постачальника овочів на ринок України, збільшивши свою частку в поставках до 48%. На поставках в Україну продуктів овочевої групи Туреччина заробила за рік близько $50 млн. доларів США.

Понад 70% з цієї суми прийшлося на поставки турецьких томатів, і ще майже 30% – на огірки та перець тепличний. Протягом року Туреччина збільшила поставки на український ринок на 70% – швидше, ніж інші ключові постачальники овочів.

Крім Туреччини, великими експортерами овочів в Україну були також Польща, Нідерланди, Китай та Іспанія. Польща постачала в Україну широкий перелік овочів, серед яких провідні позиції займали суміші заморожених овочів та листові салати. Голландія постачала переважно цибулю, перець солодкий, картоплю, помідори, листові салати та баклажани. З Китаю Україна імпортувала переважно сушені овочі та часник, а з Іспанії – перець солодкий (болгарський), томати, баклажани, часник, селеру, огірки та гарбузи.

Варто також відмітити зростання поставок овочів з Македонії до України на 85% за рік на суму близько $2,7 млн. доларів США. Майже 100% імпорту з Македонії – це молода (рання) капуста, яку в цій країні починають збирати значно раніше, ніж в Україні, і яка користується стабільним попитом на українському ринку вже багато років поспіль.

Україна в 2018 році також збільшила імпорт овочевої продукції з Італії, Єгипту та Індії. З Італії ввозили рукколу, цикорій, шпинат та інші зеленні культури і салати, а також цвітну капусту та броколі. З Єгипту імпортували картоплю, часник, сушені овочі, листовий салат, цвітну капусту та броколі, і навіть помідори. Індія в Україну експортувала сушену цибулю та консервовані огірки в великих діжках, які в подальшому розфасовувалися в Україні.

AgriGator

Відповісти

Ваш email не публікується