В Україні посіви озимої пшениці рекомендованих термінів сівби знаходяться в хорошому стані – НААН | Агроновини

Попередній аналіз стану життєздатності рослин озимих зернових культур, проведений у кінці третьої декади січня методом монолітів, свідчить, що всі посіви озимої пшениці рекомендованих строків сівби на українських полях знаходяться в хорошому стані – кількість життєздатних рослин варіюється в межах 96-99%. Про це йдеться в матеріалі Національної академії аграрних наук (НААН) України.

«Враховуючи низькі запаси продуктивної вологи в грунті до кінця осіннього періоду вегетації, позитивною рисою нинішньої зими є порівняно велика кількість опадів, що випадали у вигляді дощу і снігу. Так, загальна кількість опадів за грудень-січень становить близько 123,5 мм, що на 37% більше середньої багаторічної норми. Зважаючи на це та враховуючи можливий підвищений гідротермічний режим і відсутність значного промерзання грунту в подальшому, є всі підстави сподіватися, що з інтенсивним таненням снігової маси відбудеться істотне збільшення запасів агрономічно цінної вологи під посівами озимих зернових культур і ріпаку після всіх попередників», – пояснили експерти НААН.

Уточнюється, найближчим часом загрози вимерзання озимих і масового утворення льодової кірки на полях не існує. При збереженні помірного температурного режиму в подальшому є всі передумови для завершення зимівлі озимих культур з найменшими втратами, що, в свою чергу, є одним з вирішальних чинників отримання великого урожаю, особливо якщо відновлення весняної вегетації відбудеться раніше середніх багаторічних строків.

Більш детально про агрометеорологічні умови в Україні читайте на сайті ІА «АПК-Інформ» у розділі «Вплив метеоумов».

Джерело https://agrimarket.info

Відповісти

Ваш email не публікується