Ціни на тепличні огірки і томати в Україні підвищилися через перебої з поставками з Туреччини

Тепличні овочі в Україні дорожчають швидкими темпами. Про це повідомляє EastFruit, спираючись на результати свого моніторингу.

Продавці пропонують огірок по 50-52 грн / кг ($ 1,79-1,87 / кг). Ціни можуть дещо коливатися залежно від якості і сорту продукції та регіону, де вона вирощена. З початку поточного тижня ціни на цю продукцію зросли в середньому на 26%. Томати великими партіями пропонуються по 45-50 грн / кг ($ 1,61-1,79 / кг), і це в середньому на 17% дорожче, ніж на минулому тижні.

Основним постачальником тепличних овочів є Туреччина, але останні кілька тижнів там спостерігаються складні погодні умови, і через це суттєво зменшилися поставки продукції на зовнішні ринки. Ситуація позначилася і на цінах в Україні.

Головною причиною стрімкого росту цін на тепличні огірки і томати продавці називають різке скорочення пропозиції на українському ринку: вона скоротилася до мінімуму. Більшість тепличних комбінатів завершили реалізацію тепличних овочів попереднього обороту, тоді як інші господарства реалізують свою продукцію виключно дрібним оптом. При цьому попит залишається високим.

Джерело https://www.seeds.org.ua

 

Відповісти

Ваш email не публікується