Єгипет активізує закупівлю пшениці з США | Агроновини

За інформацією учасників ринку, в 2018/19 МГ (1 липня – 30 червня) Єгипет може закупити близько 1,5-1,7 млн. тонн пшениці з США, з причини зниження в другій половині сезону запасів зернової з протеїном 12,5% в Росії, повідомляє S&P Global Platts.

Як уточнюється, близько 800 тис. тонн американської пшениці можуть бути поставлені в Єгипет приватними експортерами. Зокрема, за повідомленнями трейдерів, експортери з США вже готують до відправки в Єгипет щонайменше 3 карго пшениці розміру Panamax. Крім цього, ведуться переговори про постачання ще 200-400 тис. тонн американської пшениці в короткостроковій перспективі. Решта обсягів можуть бути закуплені Державним агентством із закупівель продовольства Єгипту GASC.

Крім того, активізація попиту Єгипту на пшеницю американського походження обумовлене зростанням цін на продовольчу пшеницю з РФ. Так, за даними ІА «АПК-Інформ», ціни пропозиції на пшеницю з протеїном 12,5 % з поставкою в лютому в російських глибоководних портах складають 247 USD/т FOB, при цьому ціни пропозиції на зернову з поставкою у квітні досягають 251 USD/т FOB, що є максимальним показником за останні 4 роки.

Нагадаємо також, що з початку поточного сезону GASC вже закупив 180 тис. тонн пшениці США на тендерах, що значно вище сумарного показника за попередні три сезони (95 тис. тонн).

 

Джерело https://agrimarket.info

Відповісти

Ваш email не публікується