Урожай льону знизиться на 10-15%  – AgroNews.ua


12.12.2018 17:15

 • За даними аналітиків, поточний сезон буде проходити в умовах подальшого зниження врожаю льону, який, за попередніми оцінками, знизиться ще на 10-15%, що призведе до скорочення експорту і внутрішньої переробки. Про це розповіла Світлана Купрєєва, аналітик компанії УкрАгроКонсалт.

  За її словами, після рекордного 2016/17 сезону, коли під впливом сприятливих факторів було зібрано понад 90 тис. тонн насіння, 2017/18 сезон продемонстрував зниження всіх показників: посівна площа скоротилася майже на 31%, врожайність знизилася на 27,4%, в результаті валовий збір впав удвічі та склав всього 45,5 тис. тонн проти рекордних 92 тис. тонн роком раніше.

  Вважається, що зростання ринку льону в Україні обмежене митом на експорт олійного насіння в розмірі 10%.

  «Льон олійний був і залишається для України експортно-орієнтованою культурою. Потенціал зовнішнього ринку льону від сезону до сезону демонструє залежність від величини отриманого врожаю олієнасіння. Незважаючи на переважання експорту сировини, в 2017/18 сезоні спостерігається деяке зрушення в бік переробки льону в Україні», — підсумувала Світлана Купрєєва.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:

  Поширити:  Source link

  Відповісти

  Ваш email не публікується