Україна експортувала 80% виробленого соняшникового шроту – AgroNews.ua


Україна виробила 5,2 млн тонн соняшникового шроту й макухи у 2017/18 маркетинговому році, з яких 4,2 млн тонн було експортовано. Це на 12% менше, ніж попереднього сезону, повідомила аналітик олійного ринку «АПК-Інформ» Юлія Іваницька, передає Аgrotimes.

За її словами, стимулом для активних експортних відвантажень стали привабливі світові ціни на шрот у І кварталі 2018-го, що дістали підтримку з боку неврожаю сої в Аргентині й прогнозів суттєвого скорочення виробництва й експорту соєвого шроту.

Локальним чинником зростання цін на шрот в Україні був довгоочікуваний старт його експорту в Китай. У грудні 2017 року в Піднебесну з Одеси вирушила перша партія української сировини (0,5 тис. тонн, відвантажені компанією «Дельта Вілмар СНД»).

Китай стрімко увійшов у ТОП-10 імпортерів, а за результатами сезону – в першу п’ятірку з обсягом у понад 150 тис. тонн.

Україна експортує соняшниковий шрот у понад 40 країн. Обсяги й темпи їх нарощення Піднебесною перевершили такі традиційні для нас ринки збуту, як Ізраїль, Іспанію, Велику Британію, Таїланд, В’єтнам, Єгипет й ін.

«І хоча допоки це всього тільки 4% загального обсягу вітчизняного експорту цієї продукції, цілком імовірно, що в перспективі Китай може стати для українського соняшникового шроту ринком №1», – Іваницька.Source link

Відповісти

Ваш email не публікується