Вимога Індонезії щодо проведення термічної обробки пшениці недоцільна і призводить до зниження її якості – ФАУ | Агроновини


Агроновини

18:16Source:
АПК-Інформ

Views: 253

Ознайомившись з вимогою Індонезійської Агенції сільськогосподарського карантину (ІАСК) стосовно проведення термічної обробки зерна від спор Tilletia та взявши до уваги, що абсолютна більшість зерна експортується до Індонезії насипом в трюмах суден, Фітосанітарна Асоціація України занепокоєна технічною можливістю, доцільністю, а також доведеною ефективністю такого виду обробки. Таку думку в екслюзивному коментарі ІА «АПК-Інформ» висловив президент Фітосанітарної асоціації України Владислав Седик.

За його словами, ФАУ провела аналіз технічних характеристик складів для зберігання зерна і зернових терміналів, які здійснюють перевантаження, а також ряд дослідів в лабораторних умовах.

«Проведений аналіз засвідчив відсутність обладнання, яке здатне робити термічну обробку при температурі 70-80°C. Більше того такі температури можуть призвести до пожеж що в свою чергу несе загрозу людям та майну», – повідомив В.Седик.

Крім того експерт зазначив, що партії вантажу накопичуються і зберігаються у портових терміналах в основному знеособлено. «Відповідно до чинного законодавства відбір проб здійснюється під час навантаження судна. Тому реальний фітосанітарний стан вантажу фітосанітарні інспектори отримують в той час, коли зерно знаходиться вже безпосередньо в трюмі. Це унеможливлює проведення додаткових обробок, тим більше термічних», – уточнив він.

Проте президент ФАУ наголосив на тому, що досліди асоціації доводять, що після термічної обробки кількість теліоспор Tilletia залишається незмінною, в той час як якість пшениці знижується, а експортери отримують прибуток саме за якість зерна.

«Залежно від режимів обробки інтенсивність росту міцелію гриба пригнічується але цей ефект не значний. Однак, високі температури негативно впливають на фізико-хімічні показники якості пшениці: призводить до зниження процентного вмісту сирого протеїну, глютену і зниження глютенового індексу», – підсумував В.Седик.

Comments

You should be authorized to post commentSource link

Відповісти

Ваш email не публікується