Ринок сої переживає посилення конкуренції


версія для друку

Згідно з повідомленням Bloomberg, США і Китай мають намір укласти нову торговельну угоду протягом трьох місяців. У вівторок міністерство комерції КНР заявило, що переговори з США про усунення торгово-економічних протиріч просуваються успішно і Китай очікує від них позитивних результатів.

Глобальний ринок сої в актуальний час переживає підсилення конкуренції. Конкурентна боротьба між експортерами сої зростає на тлі скорочення споживання олійної Китаєм, обумовленого новими стандартами кормів в країні та зменшенням поголів’я свиней через спалах АЧС.

Подальшому зміщенню рівноваги на глобальному ринку сої сприяє рекордні валові збори в США, які в поточному році сягнули 125 млн тонн. Водночас, фермери змушені шукати додаткові напрямки збуту олійної після втрати ринку Китаю.

В той же час в найближчі місяці високо ймовірно укладання оновленої торгової угоди між США та КНР, що суттєво змінить ситуацію на світовому ринку. Так, нещодавно Дональд Трамп повідомив, що Китай погодився негайно відновити закупівлю американської сої, проте поки невідомо, чи скасує він 25% мито на сою з США.

Внутрішні ринки ключових олійних за підсумком звітного періоду не демонстрували суттєвих змін, водночас ціни на основні продукти їх переробки коливалися різноспрямовано.

ІЦ УАК за матеріалами agroreviewSource link

Відповісти

Ваш email не публікується