Загальний експорт української цибулі в 2018 р. збільшився у 5,6 рази


На тлі стрімкого зростання цін на цибулю на внутрішньому ринку України, експорт її, як і слід було очікувати, різко знизився. За листопад 2018 року, за інформацією аналітиків EastFruit, з України було експортовано 0,9 тис. тонн цибулі або на 72% менше, ніж в жовтні 2018 року. Однак експорт як і раніше перевищував торішній обсяг за той же місяць на 7%.

 

При цьому загальний експорт з початку сезону (липень-листопад) вже досяг 13 тис. тонн і перевищив експорт за той же період минулого року в 5,6 рази. Імпорт же виріс в 4,6 рази за той же період і склав 8,2 тис. тонн. Цікаво відзначити, що в листопаді імпорт цибулі в Україні вже перевищував експорт в 3,6 рази, хоча в жовтні обсяги експорту та імпорту були приблизно однаковими.

 

На даний момент Україна досить ефективно користується унікальними ринковими можливостями, які складаються на ринку цибулі. Не дивлячись на високі внутрішні ціни, продукцію вдається експортувати до Євросоюзу, тому що ціни на цибулю в ЄС набагато вище. При цьому українські трейдери активно закуповують цибулю в країнах Центральної Азії і в Азербайджані, де вона коштує набагато дешевше, ніж в Україні.

 

З іншого боку, існує певний ризик, що в лютому – березні на ринок почне надходити дешева цибуля з Єгипту і країн Південної Півкулі, а в Україні її запаси як і раніше будуть дуже високими, тому що зараз більшість фермерів закладає цибулю на тривале зберігання.

 

UkraineFood.orgSource link

Відповісти

Ваш email не публікується