Україна посилює участь у реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону – Омелян | Агроновини


Агроновини

Yesterday, 14:06Source:
АПК-Інформ

Views: 76

Україна посилює участь у реалізації Стратегії Європейського союзу для Дунайського регіону та виступає за ефективне багатостороннє співробітництво всіх країн-учасників. Про це 3 грудня заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, повідомила прес-служба АМПУ.

«Дунайський регіон має найважливіше значення для розвитку економіки Центральної та Східної Європи. Річка Дунай є одним з основних внутрішніх водних шляхів ЄС і України. Одразу три українські морські порти розташовано на Дунаї ? Рені, Ізмаїл та Усть-Дунайськ, які можуть і повинні бути точками зростання транзиту європейських перевезень», – зауважив він.

Очільник міністерства наголосив, що глибоководний судновий хід «Дунай – Чорне море» включено до Переліку внутрішніх водних шляхів міжнародного значення (водний шлях категорії Е 80-09) Європейської угоди про найважливіші внутрішні водні шляхи міжнародного значення і тому від реалізації проекту виграють усі країни-учасники Дунайського регіону.

За словами міністра інфраструктури України, проект «Дунай – Чорне море» не лише є вкрай важливим для розвитку прилеглих українських територій, але й відповідає стратегічним інтересам ЄС. Адже одним із пріоритетних завдань Стратегії ЄС для Дунайського регіону є створення ефективних мультимодальних терміналів у річкових портах уздовж Дунаю і його судноплавних приток.

«Відновлення глибоководного суднового ходу р. Дунай ? Чорне море є одним з основних транспортних проектів України в Дунайському регіоні. З відновленням українського суднового ходу у сполученні Дунай ? Чорне море з використанням Кілійського гирла Дунаю учасники судноплавства отримали реальну можливість вибору оптимального, в кожній конкретній ситуації, варіанту маршруту плавання в Нижньому Дунаї ? або через Сулінський канал у Румунії, або через гирло Бистре в Україні», – наголосив міністр інфраструктури України.

Comments

You should be authorized to post commentSource link

Відповісти

Ваш email не публікується