Тарифні квоти ЄС на ряд продовольчих товарів вибрані Україною в повному обсязі – Трофімцева | Агроекспорт


Агроекспорт

13:08Source:
АПК-Інформ

Views: 12

Станом на 4 грудня 2018 р. на 100% вичерпано тарифні квоти ЄС на імпорт цілої низки українських аграрних та харчових товарів. Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева, повідомила 6 грудня прес-служба Мінагрополітики.

«Вже третій рік поспіль ми спостерігаємо зростання обсягів двосторонньої торгівлі в галузі АПК між Україною та ЄС в рамках ЗВТ. Українські виробники все активніше користуються імпортними тарифними квотами, наданими ЄС. Станом на 4 грудня 2018 р. повністю вичерпані обсяги квот на український мед, солод та пшеничну клейковину, крохмаль, оброблені томати, виноградні та яблучні соки, пшеницю, кукурудзу, ячмінну крупу та борошно, вершкове масло та пасти, а також на м’ясо птиці», – наголосила заступник міністра.

Вона додала, що деякі додаткові торговельні преференції, що надаються як за принципом «перший прийшов-перший обслуговуєшся», так і за принципом «ліцензування» теж були в повному обсязі вичерпані українськими експортерами. Зокрема, на 100% були вичерпані додаткові квоти на ячмінну крупу та борошно що надавались строком з 01.10.2017 р. по 30.09.2018 р., кукурудзу, пшеницю м’яку, борошно та гранолу.

Окрім цього, заступник міністра зазначила, що на 99,4% використано квоти на українські продукти переробки солоду та крохмалю. Але в нас поки що залишаються в повному обсязі торговельні преференції на такі товари як цукрові сиропи, гриби, оброблена продукція з масла.  

Comments

You should be authorized to post commentSource link

Відповісти

Ваш email не публікується