Озимі культури в Україні припинили вегетацію на 2 тижні раніше середніх багаторічних строків | Агроновини


Агроновини

15:54Source:
АПК-Інформ

Views: 21

Порівняно раннє зниження температури в листопаді 2018 р. призвело до того, що осіння вегетація озимих культур припинилася на 2 тижні раніше середніх багаторічних строків. Про це йдеться в агрометеорологічному огляді НААН.

«Причому подібна ситуація повторюється другий рік поспіль. Але якщо в минулому році рослини після тимчасового потепління в грудні та на початку січня мали можливість відновити процеси життєдіяльності, що проявлялося в незначному розвитку кореневої системи і відростанні листових пластинок, то в поточному році на це ми поки що можемо тільки сподіватися», – уточнили експерти.

Однак, наголошується, що навіть при такому передчасному припиненні осінньої вегетації озимі культури, зокрема озима пшениця, на більшості посівних площ почали зимівлю в хорошому і задовільному стані.

«Тільки пізні посіви (після 10 жовтня) за таких попередників, як соняшник і кукурудза на зерно, викликають певне занепокоєння щодо їх подальшої зимівлі, так як рослини при такому посіві не розкущилися і в них налічується від 1 до 3 листків», – пояснюється в огляді.

Більш детально про агрометеорологічні умови в Україні читайте на сайті ІА «АПК-Інформ» у розділі «Вплив метеоумов».

Comments

You should be authorized to post commentSource link

Відповісти

Ваш email не публікується