УЗ з 2019 р автоматом індексуватиме ціни на вантажоперевезення, тарифи різко зростуть


«Укрзалізниця» планує з початку 2019 року запровадити практику щоквартального підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення. Про це повідомив в.о. голови правління «Укрзалізниці» Євген Кравцов, передає кореспондент Agronews.

«Ми вже останні півтора року детально обговорюємо з представниками бізнес-спільноти, бізнес-асоціаціями перехід до автоматичної індексації залізничного тарифу у відповідності до індекса цін виробників промислової продукції. Це питання отримала майже повний консенсус як з боку бізнес-спільнот так і бізнес-асоціацій», – повідомив Кравцов журналістам у вівторок.

Він зазначив, що цим рішенням «Укрзалізниця» намагається відійти від ситуації, «коли в ручному режимі переговорів кожного року на незрозумілий, не прогнозований рівень підвищуються вантажний тариф».

За його словами, індексація цін буде відбуватися автоматично щоквартально «відповідно до змін за останній квартал».

«Ми пропонуємо, щоб цей рік завершити в тому режимі, який ми маємо, хоч ми не проводили індексацію вантажного тарифу цього року. Провести індексацію тарифу на початку наступного року і після цього поквартально проводити невеликими дозами, щоб індексація проводилась планово і було більш комфортно для бізнесу», – повідомив Кравцов.

Він додав, що останніми роками індекс цін виробників промислової продукції, на підставі якого пропонується розраховувати тарифи на вантажні перевезення залізницею, складав близько 16%.

Зокрема, 1 лютого 2019 роцу планується провести індексацію тарифів на 16,6%, а потім щоквартально проводити індексацію приблизно на 2,5%.Source link

Відповісти

Ваш email не публікується