На півдні України вирощують фінік, одне листя якого коштує 130 грн – AgroNews.ua


19.11.2018 16:16

 • На півдні України успішно культивують тропічну культуру зізіфус або китайський фінік. Насадження є при Херсонському аграрному університеті, а також у дослідному господарстві «Новокаховське» Інституту рису НААН. Іван Мринський, декан агрономічого факультету ХАУ, розповідає, що рослини досить продуктивні і не потребують обробки засобами захисту, передає agrarii-razom.com.ua.

  Дерева розпочинають вегетацію пізно — після 20-х чисел травня, тому весняні приморозки їх не пошкоджують. Квітнуть у червні, доволі тривало. Через пізню вегетацію може здатися, що рослина не прижилася. Але такий висновок слід робити не раніше кінця травня-початку червня, радить Мринський.

  Аби зручніше було збирати врожай, дерева варто підрізати, не пускати гілки вгору. «І для нього немає проблем, де рости. Він не вибагливий», — додає агроном. Саджанці зізіфусу краще висаджувати рано навесні.

  Якщо вони придбані з осені, то фахівці радять перетримати їх протягом зими у тимчасовому контейнері, пересадивши у вологий пісок чи в ґрунт.

  При осінній посадці може вимерзнути практично вся надземна частина.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:

  Поширити:



  Source link

  Відповісти

  Ваш email не публікується