Казахстан у вересні скоротив експорт олійного насіння майже на 15% | Агроекспорт


Агроекспорт

13:18Source:
АПК-Інформ

Views: 45

У перший місяць сезону-2018/19 відвантаження насіння олійних, за даними Комітету митного контролю МФ Казахстану, склали 39,3 тис. тонн, що на 14% нижче показника за вересень 2017 р.

В структурі експорту в звітному місяці лідирував льон. Поставки на зовнішні ринки даної культури досягли 19,3 тис. тонн – 49% від усіх експортних партій олійних. Основними покупцями казахстанського льону на старті сезону були Афганістан і Польща, куди було відвантажено 6,8 тис. тонн і 5.1 тис. тонн маслосемян відповідно.

Насіння соняшнику у вересні 2018 р. Казахстан експортував в обсязі 6 тис. тонн, що на 35% нижче показника роком раніше. Практично весь обсяг олійної (90%, або 5,5 тис. тонн) закупив Узбекистан.

Що стосується ріпаку, то його поставки у вересні практично відповідали обсягам, відвантаженим у липні і серпні ц. р. і склали 2,6 тис. тонн. Варто зазначити, що третій сезон поспіль основним покупцем казахстанської олійної є Монголія.

Однак, якщо старт сезону для експортерів льону та соняшнику почався зі скорочення відвантажень, то в сегменті сої та гірчиці все інакше: у вересні експорт даних культур досяг місячних максимумів для звітного періоду, склавши 1,5 тис. тонн і 1,03 тис. тонн відповідно. Основними покупцями олійних були країни ЄС (Швеція, Німеччина, Польща).

Обговоренню експортного потенціалу олійних культур з Казахстану на другій міжнародній масложирової конференції KazOil 2018 буде присвячена панель «Олійний ринок Казахстану», в ході якої будуть представлені доповіді провідних експертів галузі.

Comments

You should be authorized to post commentSource link

Відповісти

Ваш email не публікується