Іспанці розробили робота-збиральника суниці зі штучним інтелектом — КУРКУЛЬ


Youtube
Збиральник суниць AgrobotYoutube

Іспанська компанія Agrobot презентувала автономного робота із застосуванням штучного інтелекту для збирання суниці садової. Він може визначити стадію дозрівання й оптимальний момент збирання ягід. Про це повідомляє Fruit-inform.com.

Agrobot використовує тривимірний сенсорний сканер з датчиками ближнього й інфрачервоного світла, що дозволяє оцінити забарвлення кожної ягоди та ступінь її стиглості.

Робот має 24 маніпуляторами, які захоплюють і зрізають ягоди згідно з параметрами, заданими фермером.

Agrobot працює на платформі NVIDIA Jetson. Він оцінює кожну окрему ягоду за допомогою системи семантичної сегментації. Цей метод базується на нейронній мережі, завдяки чому можливо класифікувати кожен піксель зображення.

Іноді два або кілька зображень ягід накладаються один на одного. У такому випадку семантична сегментація виявляється недостатньою. Тому розробники Agrobot намагаються удосконалити систему для забезпечення сегментації примірників.

Наразі ще невідомо, коли цей робот з’явиться на ринку та яку вартість він може мати.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.Source link

Відповісти

Ваш email не публікується