За 9 місяців 2018 роки аграрний експорт в ЄС перевищив $4 млрд


Товарообіг сільськогосподарської продукції в січні-вересні поточного року між Україною і Європейським Союзом збільшився на 5,4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав 6,07 мільярда доларів.

Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства.

“За результатами січня-вересня 2018 року зовнішньоторговельний оборот аграрними і харчовими товарами між Україною та країнами ЄС становить 6,07 мільярда доларів і збільшився на 5,4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Український експорт при цьому становить 4,12 мільярда доларів, а імпорт — 1,9 мільярда доларів”, — йдеться у повідомленні.

За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Ольги Трофімцевої, позитивна динаміка розвитку двосторонньої торгівлі спостерігається третій рік поспіль.

“Зона вільної торгівлі працює як для наших виробників, так і для європейських. Наприклад, за 9 місяців 2016 року український аграрний і харчовий експорт на ринки ЄС склав майже 2,9 мільярда доларів, але за той же період 2017 року — вже 4,2 мільярда доларів. Попри зниження темпів зростання українського аграрного і харчового експорту на ринки ЄС в цьому році, ми впевнені в тому, що подальше зниження торгових бар’єрів між Україною і ЄС буде давати позитивний ефект для двох сторін і все більше українських експортерів будуть виходити на ринки ЄС зі своєю продукцією”, — цитує прес-служба Трофімцеву.

Вона зазначила, що ключовими товарними групами, експорт яких помітно збільшився в порівнянні з 2017 роком, стали насіння ріпаку, пшениця, горіхи і кондитерські вироби, м’ясо птиці, жито, шоколад та вироби з нього.

Заступник міністра додала, що за дев’ять місяців 2018 року загальна вартість імпорту склала 1,9 мільярда доларів. При цьому найбільш активно в ЄС Україна закуповувала тютюн і вироби з нього, продукти для годування тварин, шоколад та вироби з какао-бобів, м’ясо і субпродукти, насіння олійних культур, алкогольну продукцію та інші товари.

Уже три роки поспіль найбільшими торговельними партнерами серед країн ЄС залишаються Нідерланди, Польща, Італія, Німеччина та Іспанія.

 Source link

Відповісти

Ваш email не публікується