Мінагропрод не підтримує діалог з фермерами, фермери більше не вірять обіцянкам

Міністерство аграрної політики та продовольства України не веде конструктивного діалогу із фермерською спільнотою, що не дозволяє зробити програму держпідтримки фермерських господарств ефективною. Фермери вже втомились від безрезультатних обіцянок міністерства і вже не вірять йому. Про це заявив голова Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ) у Львівської області Кардаш Ярослав.

«Мінагрополітики на рекламу того «фермерського мільярду» потратили більше ніж насправді видали грошей фермерам. І вони АФЗУ до того мільярда приписали, що працюють разом. А результатів то нуль. Є розмова, діалогу нема. Діалог має сенс, коли є результат», – повідомив Кардаш.

Коментуючи чергові обіцянки Мінагрополітики надати дотації фермерам на гектар і на працівників, Кардаш заявив, що «добра частина фермерів не вірить, що вони дадуть гроші». Загалом ідею надання такого виду допомоги сам Кардаш вважає «непоганою ідеєю», яка могла б дати поштовх для створення нових господарств і легалізації тих господарств, які юридично не оформлені. «Але при нинішньому керівництві воно не дасть результатів», – переконаний Кардаш.

Він також сумнівається, що програма державної підтримки фермерів на 2019 рік буде більш ефективною ніж у поточному році, коли виконання програми було повністю провалено.

«Можливо, до виборів щось і дадуть. І то можливо. Але це буде не мільярд, не сотні мільйонів, це будуть лише мільйони», – вважає Кардаш.

Говорячи про цьогорічну ситуацію в Україні щодо перевиробництва яблук, в результаті чого фермери не знають, що з ними робити, Кардаш зазначив, що нинішня підтримка садівництва з боки держави є малоефективною. Він переконаний, що має надаватись держпідтримка не лише на закладку садів, а й на створення переробних підприємств і камер тривалого зберігання фруктів – конкретно яблук.

«Якщо б це б зробили фермери б мали можливість цю продукцію свою покласти в сховища і в подальшому її реалізувати, чи на внутрішньому, чи на зовнішньому ринку. Але держава про це не думає», – відзначив він.

Нагадаємо, фермери проігнорували зустріч в Мінагрополітики щодо роздачі дотацій.

Раніше у Мінагрополітики визнали провал програми держпідтримки фермерів у 2018 році. Прем’єра Володимир Гройсман обіцяв, що у поточному році особлива увага уряду буде сконцентрована на підтримці малих сільських господарств та фермерів, однак на практиці програму держпідтримки в черговий раз було провалено. Зокрема за останніми даними Мінагрополітики, з одного мільярда гривень, передбаченого урядом на допомогу фермера у поточному році, виділено лише 12 млн гривень.

Тим часом у поточному році схоже знову повторюється минулорічна ситуація, коли більшість грошей з державного бюджету на підтримку аграріїв отримають великі агрохолдинги. Зокрема стало відомо, що підприємство Юрія Косюка (ТОВ «Вінницька», яка входить до складу агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт” (МХП) 1 листопада отримало 618 мільйонів гривень бюджетних дотацій, а загалом за рік – 812 мільйонів гривень.

Як відомо у 2017 році підприємства холдингу МХП отримали рекордну суму дотацій – 1,4 млрд гривень, або приблизно 35% від загальної суми державної підтримки аграрної галузі. Другим найбільшим отримувачем дотацій став «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка— 517 млн гривень.

Після скандалу з отриманням значної суми державних коштів агрохолдингами у 2018 році уряд вирішив змінити систему дотацій на програму підтримки тваринництва. В програму, зокрема, було додано нові форми державної підтримки, в тому числі і «часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкцію тваринницьких ферм і комплексів».

Source link

Відповісти

Ваш email не публікується