У США вважають Україну дуже сильним конкурентом на світовому ринку зерна | Агроекспорт


Агроекспорт

2 листопада, 14:37Source:
АПК-Інформ

Views: 807

У Сполучених Штатах Америки мають намір продовжувати спрямовувати зусилля на сприяння розвитку економіки України, хоча й усвідомлюють, що тим самим отримають ще одного сильного конкурента на світовому зерновому ринку. Про це 1 листопада повідомив міністр сільського господарства США Сонні Пердью в бесіді з представниками ЦТС і групи МІГ («УкрТрансАгро», «УТА Логістик», «Марітайм Логістікс»).

«Ми допомагаємо вам, але розуміємо, що робимо сильнішим свого конкурента», – заявив С.Пердью, маючи на увазі динамічний розвиток аграрного ринку України останніми роками.

В той самий день, 1 листопада, учасники проекту L.A.B. Logistics Agro Benchmark побували в Центрі зернових інновацій штату Канзас (Kansas Wheat Innovation Center). Установа займається науковими дослідженнями з виведення нових більш продуктивних сортів пшениці, а штат Канзас вирощує 20% всієї зернової в масштабах США. На даний момент у всіх елеваторах штату зберігається 12 млн. тонн пшениці.

Віце-президент центру Аарон Харріс, як і С.Пердью, зазначив, що місцеві фермери вже відчувають конкуренцію з боку України. «Ви для нас є дуже сильними конкурентами. Сполученим Штатам зараз важко витримувати конкуренцію в торгівлі пшеницею в Африці та на Близькому Сході. Це багато в чому обумовлено логістикою, оскільки доставка в ці регіони підвищує ціну нашої продукції. Тому ми концентруємося на ринках Центральної та Південної Америки. Але йти з Африки не плануємо – у нас усе ще сильні позиції в Нігерії, а нещодавно ми відвантажили перше за останні роки судно із зерном до Єгипту», – розповів А.Харріс.

Серед інших конкурентів США на зерновому ринку, крім України, він назвав Аргентину, Австралію та Росію.

Comments

You should be authorized to post commentSource link

Відповісти

Ваш email не публікується