Перехід на міжнародне маркування товарів може бути відкладений до 2021 року


Раніше перехід на маркування латиницею на упаковці повинен був відбутися 1 січня 2019 року. Міністерство економічного розвитку та торгівлі має намір відкласти перехід на обов’язкове маркування продукції одиницями SI (одиниці вимірювання з використанням літер латинського або грецького алфавіту) на 2 роки — до 1 січня 2021 року. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з проектом наказу МЕРТ, дані зміни продовжать перехідний період, протягом якого виробники повинні адаптуватися до міжнародних позначень і списати залишки існуючих пакувальних матеріалів.

Згідно з документом, з 1 січня 2021 року виробники повинні будуть в першу чергу вказувати одиниці виміру латиницею, а вже в дужках — українською мовою. До цього моменту одиниці позначаються на українському.

Документом також передбачено, що продукція, виведена на ринок до 2021 року, залишається в обороті до закінчення терміну придатності без обмежень з приводу невідповідного маркування.

За даними МЕРТ, згідно з наказом №914 від серпня 2015 року, перехід на міжнародну маркування повинен був відбутися 1 січня 2019 року.

У той же час, на думку Європейської бізнес асоціації (ЄБА), нові вимоги до маркування спричинять значні матеріальні витрати для виробників.

“Тільки для одного гравця ринку необгрунтовані витрати можуть становити кілька мільйонів гривень”, — повідомляється в прес-релізі ЄБА.

Крім того, за даними асоціації, в деяких галузях маркування продукції латиницею суперечить законодавству, яким передбачено маркування українською мовою. Зокрема, такі вимоги існують для харчової продукції, кормів для тварин, ветеринарних препаратів і пестицидів.

За даними ЄБА, неузгодженість використання міжнародного маркування в деяких законах може призвести до припинення поставок кормів.

“Усі корми, кормові добавки та ветеринарні препарати повинні бути зареєстровані українською мовою. Процес реєстрації кожної товарної позиції, згідно із законодавством, займає до 210 днів. Відповідно, свідоцтва будуть видані вже в 2019 році. Тобто товари будуть фактично дозволені до обігу, але не відповідатимуть чинному законодавству. Тому компанії будуть змушені припинити їх поставку “, — пояснили в ЄБА.

У той же час, асоціація висловила подяку міністерству за відстрочку SI маркування на два роки.Source link

Відповісти

Ваш email не публікується